FAQ

 • ​Kto to produkuje?

Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi producentami, którzy gwarantują wysoką jakość wykonania i pewność realizacji zamówień. Informacje o producencie w tym odnośnik do jego strony internetowej znajdziesz na etapie zamawiania, a także w zakładce poświęconej naszym partnerom.

 • W jaki sposób mogę dokonać płatności za produkt?

Za zakup produktów w SteelDeco zapłacisz przelewem bezpośrednio na rachunek Producenta, a także z wykorzystaniem opcji za pobraniem. Dane do przelewu znajdziesz w ostatnim kroku zamówienia oraz w mailu stanowiącym jego potwierdzenie.

 • Dlaczego niektóre produkty nie podlegają zwrotowi?

 Jeśli produkt został wykonany na indywidualne zamówienie i nie zawiera wad ukrytych nie może zostać zwrócony. Dotyczy to produktów:
- z nadrukiem zdefiniowanym przez Kupującego,
- dla których została zmieniona konfiguracja z wykorzystaniem kreatora 3D 
- które stanowią wyprodukowanie wyrobu zgodnie z Projektem.
Dla takich produktów nie możemy przyjmować zwrotu, gdyż są one spersonalizowane tylko do Twoich potrzeb. Jeśli jednak zaistnieje konieczność zmiany, to często producent będzie w stanie zaoferować w korzystnej cenie modyfikację wyrobu. To może dotyczyć np. jego przemalowania na dowolny dostępny w palecie kolor. 

 • Jaki kolor produkt ma w rzeczywistości?

Wszystkie produkty są wytwarzane zgodnie z najwyższymi standardami. Końcowy proces - malowanie odbywa się w nowoczesnej lakierni proszkowej, z wykorzystaniem farb znanych krajowych i światowych producentów. Niestety nie mamy wpływu na ustawienia sprzętu komputerowego, które różnie odwzorują kolory. Wybierając kolor w Kreatorze 3D zwróć uwagę na numer podany przy nazwie. Jest to unikalny numer palety kolorów RAL, którą się posługujemy dla precyzyjnego odwzorowania barwy.

 • Z czego wynika termin realizacji zamówienia?

Rozpoczęcie realizacji zamówienia następuje dopiero w chwili zaksięgowania zaliczki. Czas realizacji jest skrócony do absolutnego minimum, a podany termin to maksymalny bezpieczny czas, jaki zastrzegamy sobie na wykonanie zamówienia. Pamiętaj, że nie jesteśmy tradycyjnym sklepem. Z wykorzystaniem SteelDeco zamawiasz spersonalizowany produkt wytwarzany specjalnie tylko dla Ciebie. 

 • Czym jest opcja wykonania dla projektu?

Jeśli projektant zgłaszający projekt zaznaczy chęć oferowania licencji projektu na potrzeby jego realizacji przez naszego producenta, wykonujemy niezbędną dokumentację i dodajemy opcję wykonania tego produktu. Dla kupującego jedyna różnica polega na konieczności zapłacenia osobno autorowi za projekt, a producentowi za jego wytworzenie. Wykonany tak produkt jest takiej samej wysokiej jakości jak te oferowane do konfiguracji w Kreatorze3D.

 • Czy każdy projekt może być w opcji wykonania?

Potencjalnie tak, ale oceniamy jego potencjał rynkowy na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia w produkcji oraz sprzedaży mebli, a także możliwości techniczne wykonania. Z doświadczenia wiemy, że etap projektowania jest złożony i nie każdy projekt można wytworzyć.

 • Za co płacę kupując projekt?

Kupienie projektu to tak naprawdę kupienie praw do jego wykorzystania. Projektant wystawiając aukcje określa  swoje warunki na jakich chciałby sprzedać prawa do projektu. Wszystkie te informacje są dostępne na stronie aukcji, na której istnieje także możliwość ściągnięcia wzoru umowy. Po zamówieniu projektu umowa taka przesyłana jest na wskazane adresy mailowe Kupującego i Projektanta. Dla pełnego zabezpieczenia stron umowy,  ta  powinna  zostać podpisana w formie tradycyjnej. 

 • Czy mogę usunąć projekt z aukcji jeśli twa licytacja?

Jeśli nikt nie licytuje możesz to zrobić. W innym przypadku Twoja oferta została już przyjęta i nie ma możliwości jej wycofania. 

 • Czy mogę wycofać się z licytacji?

Podobnie jak projektant nie może wycofać oferty po rozpoczęciu licytacji, licytujący musi dopełnić swojego zobowiązania, które złożył składając ofertę. Wycofanie z licytacji nie jest więc możliwe.

 • Czy konieczne jest podpisanie umowy na sprzedaż projektów w formie tradycyjnej?

Obu stronom aukcji przekazujemy wzory dokumentów gotowe do podpisania w formie tradycyjnej. To jedyny sposób do pełnego zabezpieczenia praw obu stron. Obowiązek taki w przypadku licencji wyłącznej i sprzedaży całości praw majątkowych wynika z przepisów prawa.